Strona w budowie - wkrótce pełna wersja strony

niedziela 25 czerwca 2023

zgłoś udział: imię, adres e-mail, telefon

25 czerwca 2023  zaczynamy o godz 12.oo  do… ile roślin wystarczy 

Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu przypada corocznie w ostatnią niedzielę czerwca. Chętni floryści, a także amatorzy w tej dziedzinie przygotowują niewielkie bukiety dołączając do nich wizytówkę z dopiskiem „weź mnie”. Bukiety w słoiczkach z wodą zostawiają w dowolnym zakątku miasta: na parkowych ławkach, przystankach komunikacji miejskiej, murkach, schodach… Mile widziany jest krótki liścik, w którym zachęcamy „szczęśliwego znalazcę” do podzielenia się znaleziskiem ze znajomymi w mediach społecznościowych wraz z zaproszeniem do przyłączenia się do tej sympatycznej akcji w kolejnym roku. Pomysłodawcą jest belgijska florystka  Emily Avenson. Oryginalna inicjatywa przyjęła się w jej najbliższym środowisku i bardzo szybko zdobyła szerokie grono naśladowców, a w końcu globalny zasięg. Przedsięwzięcie ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzy nieznajomej, przypadkowej osoby, która znajdzie bukiet i go przygarnie. Kwiaty zawsze są źródłem radości, kto z nas nie lubi być obdarowanym kwiatami bez okazji, z zaskoczenia…?

Zachęcam serdecznie, dołącz się do tego wydarzenia. Przybądź do naszej pracowni, wykonaj  jeden, dwa, a nawet kilka bukietów i w drodze powrotnej do domu zostaw je w wybranych przez siebie miejscach.  Może to właśnie jeden z Twoich bukietów poprawi humor „szczęśliwemu znalazcy” i sprawi, że ten dzień będzie lepszy…?

W ramach spotkania oddaję do dyspozycji swoją kameralną  pracownię, jak frekwencja dopisze i nie zmieścimy się wszyscy  w środku urządzimy się także na zewnątrz.  Aby nie padał deszcz…
Ja liczę na liczne przybycie, a Wy możecie liczyć na:

 

Mile widziane przyniesione przez uczestników rośliny, ciekawostki z łąki lub ogrodów własnych i sąsiadów  także małe słoiki – błagam pozbawione naklejek przeróżne wstążki, sznurki i taśmy.

Serdecznie zapraszam
mistrz florystyki Agnieszka Marek