Strona w budowie - wkrótce pełna wersja strony

Ich wonne słowa nie mogą obrazić. Szczęśliwe kwiaty. Mogą patrzeć śmiele i spełniać życzeń utajonych wiele…

Kurs florystyczny podstawowy – weekendowy

trzy kolejne soboty i  niedziele  w godz. 10.00 – 17.30
koszt 1650 zł – 6 spotkań – 60 godzin dydaktycznych

termin najbliższego kursu:

22, 23  lipca  2023  godz. 10.00-17.30
29, 30  lipca  2023  godz. 10.00-17.30
05, 06  sierpnia 2023   godz. 10.00-17.30

Prowadzący:  dyplomowany mistrz florystyki Agnieszka Marek

W ramach kursu zapewniamy:

  • kreatywne zajęcia w kameralnej  grupie do 8 osób
  • materiał roślinny:  świeże kwiaty cięte i zieleń dekoracyjna
  • akcesoria florystyczne
  • materiał dydaktyczny-prezentacja multimedialna
  • certyfikat-świadectwo nabytych umiejętności
  • profesjonalnie wyposażona pracownia:  niezbędne narzędzia, urządzenia i statywy florystyczne, stoły robocze z indywidualnie regulowaną wysokością, wygodny dostęp do wody, klimatyzowana  sala szkoleniowa, bezpieczne warunki pracy i  nauki
  • swobodna i przyjazna atmosfera
  • bufet słodko-owocowy,  kawa z ekspresu, wybór herbat, zimne napoje 
  • duży-bezpłatny parking, przystanek komunikacji  miejskiej oraz stacja roweru miejskiego tuż przy pracowni.

 

Program kursu:
Tydzień pierwszy
Teoria: zasady bhp,  warsztat florysty-narzędzia i akcesoria, podstawowy asortyment kwiatów i zieleni ciętej,  zasady tworzenia i cechy kompozycji florystycznej, teoria barw, proporcji  i struktur we florystyce, prasa branżowa, światowy rynek kwiatów, podstawy fizjologii i morfologii roślin. Praktyka: nauka jednej z technik tworzenia bukietu.

Tydzień drugi
Praktyka: przygotowanie roślin i gąbki florystycznej do użycia w kompozycji,  metody i środki przedłużania trwałości kwiatów ciętych.  Bukiety układane w ręku – cechy dobrego bukietu, techniki wykonania, rodzaje bukietów, sposoby wiązania i pakowania, wykonanie kilku bukietów.  Florystyka ślubna – technika  tworzenia i wykonanie bukietu ślubnego na łodygach i w tak zwanym mikrofonie, dobór bukietu do ślubnej sukni, przypinka do butonierki, zasady jej doboru-wykonanie.  

Tydzień trzeci
Praktyka: przygotowanie roślin i gąbki florystycznej do użycia w kompozycji. Florystyka funeralna – bukiety pogrzebowe – wykonanie, kompozycja pogrzebowa we florecie – wykonanie, montaż szarfy i jej znaczenie, istota bukietu kondolencyjnego.  Kompozycja w naczyniu – technika mocowania  gąbki florystycznej w niskich naczyniach, zasady tworzenia i wykonanie dwóch kompozycji w naczyniu zgodnie z różnymi stylami florystycznymi.  
Kurs kończy się krótkim egzaminem w postaci ośmiu pytań testu wyboru i dwóch pytań otwartych.  Jest formą samosprawdzenia i ma na celu osiągnięcie wysokiego poziomu satysfakcji.  Prace wykonane w ostatnim dniu każdego tygodnia są własnością  kursanta i uczestnik zabiera je ze sobą.