trzy kolejne soboty i niedziele w godz. 10.00 – 17.30
koszt 1650 zł – 6 spotkań – 60 godzin dydaktycznych
termin najbliższego kursu:
22, 23 lipca 2023 godz. 10.00-17.30
29, 30 lipca 2023 godz. 10.00-17.30
05, 06 sierpnia 2023 godz. 10.00-17.30
Prowadzący: dyplomowany mistrz florystyki Agnieszka Marek
W ramach kursu zapewniamy:
- kreatywne zajęcia w kameralnej grupie do 8 osób
- materiał roślinny: świeże kwiaty cięte i zieleń dekoracyjna
- akcesoria florystyczne
- materiał dydaktyczny-prezentacja multimedialna
- certyfikat-świadectwo nabytych umiejętności
- profesjonalnie wyposażona pracownia: niezbędne narzędzia, urządzenia i statywy florystyczne, stoły robocze z indywidualnie regulowaną wysokością, wygodny dostęp do wody, klimatyzowana sala szkoleniowa, bezpieczne warunki pracy i nauki
- swobodna i przyjazna atmosfera
- bufet słodko-owocowy, kawa z ekspresu, wybór herbat, zimne napoje
- duży-bezpłatny parking, przystanek komunikacji miejskiej oraz stacja roweru miejskiego tuż przy pracowni.
Program kursu:
Tydzień pierwszy
Teoria: zasady bhp, warsztat florysty-narzędzia i akcesoria, podstawowy asortyment kwiatów i zieleni ciętej, zasady tworzenia i cechy kompozycji florystycznej, teoria barw, proporcji i struktur we florystyce, prasa branżowa, światowy rynek kwiatów, podstawy fizjologii i morfologii roślin. Praktyka: nauka jednej z technik tworzenia bukietu.
Tydzień drugi
Praktyka: przygotowanie roślin i gąbki florystycznej do użycia w kompozycji, metody i środki przedłużania trwałości kwiatów ciętych. Bukiety układane w ręku – cechy dobrego bukietu, techniki wykonania, rodzaje bukietów, sposoby wiązania i pakowania, wykonanie kilku bukietów. Florystyka ślubna – technika tworzenia i wykonanie bukietu ślubnego na łodygach i w tak zwanym mikrofonie, dobór bukietu do ślubnej sukni, przypinka do butonierki, zasady jej doboru-wykonanie.
Tydzień trzeci
Praktyka: przygotowanie roślin i gąbki florystycznej do użycia w kompozycji. Florystyka funeralna – bukiety pogrzebowe – wykonanie, kompozycja pogrzebowa we florecie – wykonanie, montaż szarfy i jej znaczenie, istota bukietu kondolencyjnego. Kompozycja w naczyniu – technika mocowania gąbki florystycznej w niskich naczyniach, zasady tworzenia i wykonanie dwóch kompozycji w naczyniu zgodnie z różnymi stylami florystycznymi.
Kurs kończy się krótkim egzaminem w postaci ośmiu pytań testu wyboru i dwóch pytań otwartych. Jest formą samosprawdzenia i ma na celu osiągnięcie wysokiego poziomu satysfakcji. Prace wykonane w ostatnim dniu każdego tygodnia są własnością kursanta i uczestnik zabiera je ze sobą.